Miękkie szczoteczki do zębów CURAPROX


Postanowiłem zrobić przegląd najbardziej podstawowych szczoteczek Curaproxa, bo zauważyłem, że większość osób nie wie, czym się różnią i kupują te, które są najczęściej kupowane…

Jeśli ktoś poszukuje miękkich szczoteczek do zębów, to zdecydowanie polecam szczoteczki Curaproxa. Nie spotkałem się dotychczas z lepszymi szczoteczkami do zębów. Kiedyś będąc w podróży kupiłem szczoteczkę Oral-B, która pomimo zapewnień, że jest soft, miała twardość porównywalną z drucianą szczotką, którą używam do czyszczenia zardzewiałych rzeczy.
Zauważyłem, że osoby spotykające się po raz pierwszy ze szczoteczkami Curaproxa, zawsze mają ten sam dylemat: co jest takiego dobrego w szczoteczce o spartańskim wyglądzie, która nie jest reklamowana w telewizji oraz nie leży na każdej sklepowej półce, skoro jest taka dobra?
Ja zawsze mówię im to samo – trzeba jej użyć, żeby zobaczyć. Jeśli będziesz niezadowolony, to zwrócę ci pieniądze. Jeszcze nigdy nie musiałem ich zwracać.

Wyróżniamy 3 podstawowe wersje szczoteczek:

  • CS 1560 Soft
  • CS 3960 Super Soft
  • CS 5460 Ultra Soft

Zasada jest prosta: im większa liczba, tym szczoteczka jest bardziej miękka.

Co oznacza liczba na szczoteczce?

Liczba określa ilość pojedycznych włókien znajdujących się na główce szczoteczki. Dlatego im więcej mamy włókien na tej samej powierzchni, tym ich średnica musi być mniejsza.
Im mniejsza jest ich średnica, tym włókno jest bardziej elastyczne, a szczoteczka jest delikatniejsza. Dodatkowo dzięki dużej elastycznośći, włókno lepiej wchodzi we wszystkie przestrzenie międzyzębowe.

Curaprox CS 1560 Soft:

Curaprox CS 1560 Soft

Liczba włókien: 1560
Średnica włókna: 0,15mm
Twardość: miękka

 

 

 

 

 

Curaprox CS 3960 Super Soft:

Curaprox CS 3960 Super Soft

Liczba włókien: 3960
Średnica włókna: 0,12mm
Twardość: super miękka

 

 

 

 

 

Curaprox CS 5460 Ultra Soft:

Curaprox CS 5460 Ultra Soft

Liczba włókien: 5460
Średnica włókna: 0,10mm
Twardość: ultra miękka