Biorepair Wrażliwe Zęby – opinia


W naszym domu pojawiła się nadwrażliwość zębów. Szczoteczki mamy ok, przestrzegany zasad dbania o szkliwo, pasta też jest ok, więc co jest grane?
Może to z powodu letniego okresu i jedzenia na przemian bardzo zimnych i gorących posiłków?

Przejrzałem więc listę dostępnych produktów do znoszenia nadwrażliwości i postanowiłem zaeksperymentować i wybrać nową pastę. Wybrałem Biorepair Wrażliwe Zęby.

biorepair wrażliwe zęby 1

Biorepair to dzieło tego samego producenta co pasty Blanx Anty Osad. Jak zwykle opis pasty wiele obiecuje, bo sugeruje, że mamy przed sobą produkt opracowany przez najlepszych specjalistów świata. To już chyba znak rozpoznawczy ich produktów.

Najlepiej jak zacytuję opis technologii Microrepair, na której opiera się skuteczność tej pasty:

Nowa pasta do zębów BLANX BioRepair Plus Wrażliwe Zęby zawiera aktywne mikrocząsteczki MICROREPAIR 46% (mikrokryształy hydroksyapatytu) całkowicie identyczne z elementami mineralnymi tworzącymi zębinę i szkliwo. To właśnie z tego podobieństwa wynika fakt, iż mikrokryształy posiadają zdolność do odbudowy zębiny oraz szkliwa. Mikrocząsteczki tworzą warstwę ochronną na powierzchni zębów, odbudowują jej strukturę i łagodzą ból związany z nadwrażliwością zębów, odczuwany w czasie jedzenia gorących lub zimnych pokarmów lub mycia zębów.

Pasta zawiera mikrokryształy hydroksyapatytu. Nie zawiera fluoru.

Brzmi groźnie i dumnie. Ale czy rzeczywiście tak dobrze działa?

Skuteczność

Spodziewałem się natychmiastowego działania i uczucia ulgi już po pierwszym zastosowaniu, ale wiem, że najczęściej potrzeba ok. dwóch tygodni, nim reakcje zachodzące w zębie zaczną być odczuwalne i zauważalne. Dlatego musicie uzbroić się w cierpliwość jeśli wybielacie zęby.
Brak nadwrażliwości odczułem dopiero po ok. 3 tygodniach, więc jak na pastę z taką technologią, to dość słaby wynik.

biorepair wrażliwe zęby

Smak

Smak w zasadzie jest nijaki. Taki jak przeciętnej pasty do zębów, czyli bez znaków szczególnych. Lubię pasty o intensywnym aromacie, który z rana pobudza, a nie zamula, dlatego jeśli miałbym coś zmienić w tej paście to z pewnością smak.

Wydajność i cena

Tubka 100ml pasty za 24zł wystarczyła na miesiąc i była używana przez 2 osoby. Stosunek ceny do pojemności i jakości jest dobry. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nie zastosowali w niej tubki znanej z past Blanxa? Pisałem, że to fajne rozwiązanie, bo opakowanie jest eleganckie i użyteczne. Mamy fajny dozownik i pasta może stać w pobliżu umywalki. Tutaj z tego zrezygnowano i pasta wygląda dość przeciętnie. W dodatku jest sporo powietrza w opakowaniu i to jeszcze bardziej podkreśla jej przeciętność.

Ocena

Paście daję 4 punkty, ale są one baaardzo mocno naciągane. 3 to trochę za mało, bo w jakimś tam stopniu pasta robi, to co powinna. 4 pełne gwiazdki to jednak zbyt dużo.
Ten produkt ma potencjał, ale dopracowania wymagają szczegóły. Możecie spróbować. Może wam szybciej zlikwiduje nadwrażliwość.


Ocena ogólna
4 out of 5

4

Good
4 out of 5
 • Jezabel

  Na nadwrażliwe zęby tylko Bio Repair.
  Niezła jest też Sensitive Pro-Relief Colgate.
  Generalnie nie mam problemów z nadwrażliwością zębów, ale po wybielaniu zębów (LED – 3×20 min.) tego samego dnia co ściąganie aparatu ortodontycznego, łzy same ciekły mi z oczu z bólu.
  Dzięki za świetnego bloga i opinie, Administratorze ;-) po raz pierwszy szukając wiadomości o wybielających pastach trafiłam tutaj.
  Rzetelnie, ciekawie, z poczuciem humoru. To lubię!